اپل سرگرم تحقیق روی باتری های منعطف است؛ مقدمه ای برای تولید آیفون تاشو

به گزارش وبلاگ ستاره، اپل در تحقیقات خود روی یافتن راهی برای توسعه باتری های انعطاف پذیر تمرکز کرده که می تواند به مقدمه ای برای تولید آیپد و آیفون تاشو تبدیل شود.

اپل سرگرم تحقیق روی باتری های منعطف است؛ مقدمه ای برای تولید آیفون تاشو

مهمترین چالش ها بر سر راه توسعه گوشی و تبلت های تاشو نمایشگر و باتری های انعطاف پذیر است. در سال های اخیر شاهد پیشرفت هایی در مورد اول بوده ایم و حالا نوبت به باتری رسیده است. اپل در اینباره تحقیقات مفصلی را صورت داده و حاصل آن پتنتی با عنوان ساختار باتری منعطف است که اخیرا در اداره ثبت اختراع و مالکیت فکری آمریکا (USPTO) ثبت شده است.

مهندسان اپل در پتنت مذکور توضیح داده اند که باتری نه تنها بخشی قابل توجه از فضای گجت ها را اشغال می کند بلکه ساختار سخت آن توسعه دستگاه های تاشو را سخت ساخته است. اپل برای حل این مشکل چندین طرح پیشنهاد کرده که همگی روی اصلاح ساختار سلول ها و نحوه اتصال آنها به هم متمرکز هستند.

یکی از راه چاره ها جداسازی سلول های منعطف به بخش های مجزا است. برای مثال سلول ها را می توان در قالب استوانه های مجزا طراحی کرده و به شکل دلخواه درآورد. بسته به فاصله بین سیلندرها و قطر آنها این ساختار دستکم حول یک محور قابل تا شدن خواهد بود.

پتنت اپل بیشتر روی روش های کنار هم قرار دادن سلول ها متمرکز است و به مزایای آن از جمله خلاص شدن از قید باتری های چهارگوش کنونی و کاهش فشار روی باتری می پردازد. چنین باتری هایی را می توان در هر چهار طرف یک نمایشگر تاشو به کار برد و در این صورت پس از تا شدن نمایشگر، بخش های مختلف باتری کنار هم قرار گرفته و مانع تا شدن بدنه نمی شوند.

هرچند ایده های کوپرتینویی ها روی کاغذ هیجان انگیز به نظر می رسند اما نباید فراموش کرد که اغلب اوقات پتنت ها رنگ واقعیت به خود نمی گیرند. بر اساس گزارش های متعدد اپل دستکم تا دو سال دیگر روی توسعه آیفون هایی با طراحی متداول تمرکز کرده و احتمالا تا آن زمان خبری از آیفون تاشو نخواهد بود.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک

به "اپل سرگرم تحقیق روی باتری های منعطف است؛ مقدمه ای برای تولید آیفون تاشو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل سرگرم تحقیق روی باتری های منعطف است؛ مقدمه ای برای تولید آیفون تاشو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید