5 فناوری برتر حوزه سلامت در 2019

به گزارش وبلاگ ستاره، همانطور که از نام این محصول پیداست، MyTens از فناوری TENS برای تحریک عصب الکتریکی از راه پوست استفاده می نماید، به این معنی که جریان ولتاژ کم بر گیرنده های درد غلبه می نماید که کاملاً متفاوت از روش تحریک الکتریکی عضله (EMS) است.

5 فناوری برتر حوزه سلامت در 2019

پژوهشگران دائما در حال کوشش برای توسعه فناوری های نوین هستند و اغلب فناوری هایی که آن ها توسعه می دهند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد را ارتقا می دهد.

طی دهه اخیر ما شاهد نوآوری های پوشیدنی بسیاری بودیم و هستیم و در این خبر قصد داریم 5 فناوری پوشیدنی برتر سال 2019 که کیفیت زندگی افراد را ارتقا داده است، معرفی کنیم.

1. جُو گو

درمان با نور قرمز یکی از درمان های نوین است که طی آن طول موج های خاصی از نور که گفته می گردد برای سلامتی انسان بسیار مفید هستند و می توانند سبب از بین رفتن چربی، بهبودی سریع تر عضلات، کاهش درد مفاصل، افزایش عملکرد تیروئید، افزایش فراوری تستوسترون و حتی بهبود سلامت پوست گردد، به بدن ارسال می گردد.

اما پیدا کردن مکانی که بتوانید به آنجا مراجعه نموده و این درمان را انجام دهید کمی مشکل است علاوه بر این، هزینه درمان مذکور زیاد است. با این حال جای نگرانی نیست چرا که شرکت آمریکایی جو دستگاه درمان با نور قرمزی به نام جُو گو (Joovv Go) توسعه داده است که این دستگاه نیروی نور قرمز را در یک دستگاه قابل حمل قرار می دهد و به کاربران این امکان را می دهد تا حتی در هنگام حرکت از همان مزایای سلامتی اثبات شده بالینی درمان با نور قرمز برخوردار شوند.

2. دستگاه مای تِنس

شرکت بی ول کانکت (BewellConnect) وسیله ای به نام مای تنس (MyTens) توسعه داده است. مای تنس یک دستگاه بی سیم تحریک الکتریکی است که کاربران می توانند از آن برای جلوگیری از خستگی ماهیچه ها استفاده نمایند تا درد و ناراحتی آن ها تسکین یابد.

این دستگاه دارای دو الکترود همراه با پد است که به پوست کاربران می چسبد و کاربران می توانند این دستگاه را به وسیله برنامه MyTens و به وسیله گوشی هوشمند خود کنترل نمایند. برنامه به کاربران یاری می نماید تا 19 تنظیمات را انتخاب نمایند و الکترود را در ناحیه ای که مشکل دارند، قرار دهند.

همانطور که از نام این محصول پیداست، MyTens از فناوری TENS برای تحریک عصب الکتریکی از راه پوست استفاده می نماید، به این معنی که جریان ولتاژ کم بر گیرنده های درد غلبه می نماید که کاملاً متفاوت از روش تحریک الکتریکی عضله (EMS) است.

3. هدفون هالو

شرکت هالو نوروساینس هدفون ورزشی به نام هالو (Halo) توسعه داده و ادعا نموده ورزشکاران می توانند از آن برای ارتقای تاثیر تمرینات خود استفاده نمایند. این دستگاه پوشیدنی به منظور تحریک قشر حرکتی مغز برای تجربه یک حالت زودگذر انعطاف پذیری بیش از حد طراحی شده که در این حالت می تواند بطور موثرتری اتصالات عصبی بسازد.

برای مثال اگر ورزشکار در بحبوحه تمرینات قدرتی باشد، می تواند در زمان سریع تری با وزنه های سنگین تر کار کند. هدفون هالو از تحریک نورونی برای بهبود عملکرد مغز استفاده می نماید و در کارآزمایی های اولیه به اعضای یک تیم اسکی آمریکایی یاری کرد تا عملکرد بهتری را به نمایش بگذارند.

4. دما سنجثرمو

شرکت ویتینگز (Withings) پیروز به توسعه دستگاهی به نام ثرمو (Thermo) شده است که کاربران توسط آن می توانند از درجه حرارت بدن خود مطلع شوند. این دماسنج به طور دقیق دمای بدن افراد را اندازه گیری می نماید و افراد به راحتی می توانند دریابند که تب دارند یا خیر. این دستگاه بی سیم مجهز به یک برنامه نیز است که در آن افراد می توانند داده های دمای بدن خود در طول زمان های گذشته را نیز مشاهده نمایند. دقت اندازه گیری این دستگاه بسیار بالا است و مجهز به 16 حسگر مادون قرمز است.

5. دستگاه مُسکن پِین پاد

اگر در اطراف خود کسی را دارید که از درد های مزمن رنج می برد، احتمالاً دستگاه پین پاد (PainPod) گزینه خوبی برای دادن هدیه به اینگونه افراد است. پین پاد یک دستگاه پوشیدنی جایگزین مسکن است که توسط سازمان غدا و دارو ایالات متحده آمریکا نیز مورد تایید قرار گرفته است.

این دستگاه از ترکیبی از جریان های ریز (microcurrents) و فناوری های زیست پزشکی ساخته شده است. این فناوری بیوالکتریک قادر به درک سیستم های عصبی و جسمی محیطی ما و نحوه عملکرد آن ها برای مدیریت درد، بهبود عملکرد و بهبودی سریع است. فقط کافی است آن را روی ناحیه ای که درد دارد قرار دهید و خواهید دید که به طرز شگفت آوری درد آن ناحیه تسکین پیدا خواهد نمود.

منبع: فرادید

به "5 فناوری برتر حوزه سلامت در 2019" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 فناوری برتر حوزه سلامت در 2019"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید