10 سال حبس برای عامل تخریب منابع طبیعی داراب

به گزارش وبلاگ ستاره، رئیس اداره منابع طبیعی داراب گفت: با حمایت دستگاه قضایی، و یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان حکم عامل اصلی آتش سوزی در جنگل های منطقه مروارید شهرستان داراب صادر شد.

10 سال حبس برای عامل تخریب منابع طبیعی داراب

به گزارش از ، شهرام منتصری مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: پس از وقوع آتش سوزی در عرصه های طبیعی منطقه مروارید داراب در سال گذشته و پس از سیر مراحل قانونی در دستگاه قضایی و جمع آوری شواهد، تخلف مجرم در دادگاه محرز و حکم صادر شد.

او اضافه نمود: این متخلف اقدام به آتش سوزی و تخریب میزان 5.8 هکتار از اراضی ملی واقع در شهرستان داراب نموده بود که به جرم تخریب اراضی ملی به تحمل یکسال حبس و همچنین به جرم آتش سوزی عمدی نیز به تحمل 10 سال حبس محکوم و این حکم در دادگاه تجدید نظر استان فارس تایید شد.

منتصری، ضمن هشدار جدی به متخلفان و سودجویان در اراضی ملی گفت: نیرو های منابع طبیعی با حمایت بی نظیر دستگاه قضایی به صورت شبانه روزی در مناطق جنگلی و مرتعی استان حضور داشته و در صورت مشاهده هر گونه تخریب و تجاوز و قطع جنگل ها و یا ایجاد حریق با آن ها برخورد قانونی و قاطع خواهند داشت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس از مردم خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف از سوی سودجویان و متعرضین به عرصه های طبیعی، مراتب را به وسیله تلفن 1504، یگان امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.

م

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "10 سال حبس برای عامل تخریب منابع طبیعی داراب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 سال حبس برای عامل تخریب منابع طبیعی داراب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید