کاظمی: اینستکس استقلال اروپا را از آمریکا مورد آزمون قرار می دهد

به گزارش وبلاگ ستاره، یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در صندلی تحلیل ساز و کار مشخص شده سه کشور اروپایی برای همکاری مالی با ایران تاکید نمود: امروز اروپا پیش قدم شده است ما باید سعی کنیم از این موقعیت استفاده کنیم و این قدم اروپا را مانند بعضی عوامل داخلی بی فایده نبینیم.

کاظمی: اینستکس استقلال اروپا را از آمریکا مورد آزمون قرار می دهد

محمد کاظمی در گفت وگو با وبلاگ ستاره، در تحلیل ساز و کار معین شده اروپایی (اینستکس) برای همکاری اقتصادی با ایران اظهار کرد: این ساز و کار موضوع خوبی است، همین که اروپا می خواهد برای استقلال خود قدم بردارد و در مسائل سیاسی و اقتصادی و در بحث برجام خود را از آمریکا جدا کند موضوع بسیار خوبی است، جزئیات این سازو کار هنوز بیان نشده است، ولی امیدواریم این موضوع یک ساز و کار رها کننده از مسائل باشد و به گونه ای باشد که از تعاملات اقتصادی بین شرکت های داخلی و خارجی حمایت کند.

وی اضافه نمود: به نظر می رسد این موضوع که سه کشور قدرتمند اروپایی در این خصوص پیش قدم شدند بابی باشد تا اروپا بتواند استقلال خود را از آمریکا ثابت کند، این موضوع بیشتر استقلال اروپا را از آمریکا مورد آزمون قرار می دهد و می تواند برای اروپا مفید است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضای مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهدیدهای اخیر آمریکا نسبت به این ساز و کار بیان نمود: به نظر من این تهدیدها تهدیدهای پوشالی است و اروپا باید محکم پای این موضوع بایستد و این ساز و کار را عملی کند، آن ها باید برای اقتدار خودشان در این خصوص قدم بردارند، من فکر می کنم این قدرت پوشالی آمریکا در دنیای امروز شکسته شده است، خود ترامپ هم امروز درگیر مسائل داخلی کشور خود است، آن ها در مسائل اقتصادی با روسیه و چین درگیر هستند، دیگر این نیست که هرچه آمریکا اراده کند عملی گردد.

کاظمی توضیح داد: ما باید در این خصوص یک وحدت همدلی بین خودمان داشته باشیم، امروز اروپا پیش قدم شده است. ما باید سعی کنیم از این موقعیت استفاده کنیم و این قدم اروپا را مانند بعضی عوامل داخلی بی فایده نبینیم و وزارت خارجه، عوامل داخلی و تصمیم گیرانی که در حوزه امنیت ملی کشور در این خصوص تصمیمی گرفتند را سرکوب نکنیم، بیشتر مشکل ما داخلی است، برجام امتیازات و یاری های زیادی برای ما داشته است و با خروج آمریکا حداقل ندای مظلومیت ما را به گوش جهانیان رساند، هر روز حتی بعضی همکاران ما این موضوع را زیر سوال می برند، وزیر امور خارجه هم اخیراً اشاره نمود که از فشارهای داخلی به سطوح آمدم.

وی در انتها تاکید نمود: امروز زمان همدلی با دستگاه وزارت امور خارجه است تا بتوانیم از این گردنه صعب العبور هم به سلامت گذر کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاظمی: اینستکس استقلال اروپا را از آمریکا مورد آزمون قرار می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاظمی: اینستکس استقلال اروپا را از آمریکا مورد آزمون قرار می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید