پروژه های جدید نفت و گاز 5 برابر می گردد

طبق یک گزارش جدید، شمار پروژه های جدید نفت و گاز سال آینده در مقایسه با سال 2015 پنج برابر می گردد اما مجموعه هزینه در این بخش برای تامین تقاضای آینده کافی نخواهد بود.

پروژه های جدید نفت و گاز 5 برابر می گردد

به گزارش خبرنگاران، انتظار می رود مدیران شرکتهای انرژی تحت تاثیر افت شدید قیمت نفت در ماههای اخیر، به کنترل هزینه که پس از ریزش قیمت در سال 2014 اعمال شده بود بچسبند.

انگوس راجر، تحلیلگر شرکت وود مک کنزی در این باره اظهار کرد: انتظار می رود سرمایه گذاری در فراوری نفت و گاز سال آینده به 425 میلیارد دلار برسد در حالی که مجموع هزینه در این بخش 770 میلیارد دلار در سال 2014 بود و به 440 میلیارد دلار در سال های 2016 و 2017 کاهش پیدا کرد.

اگرچه سطح هزینه از آن موقع اندکی بهبود یافته است اما هزینه سرمایه در سال آینده کمتر از 600 میلیارد دلار مورد احتیاج برای تامین رشد عرضه و جبران افت طبیعی فراوری میادین قدیمی خواهد بود.

شماری از غولهای نفتی دنیا از جمله اکسون موبیل و شورون اعلام نموده اند که با تسریع توسعه میادین شیل پربازده، میزان هزینه را در سال آینده افزایش خواهند داد.

اما به گفته راجر، در مجموع شرکتها به دنبال ثابت نگه داشتن هزینه سرمایه برای دادن سود نقدی به سرمایه گذاران خواهند بود.

با این حال کاهش هزینه چشمگیر که در سال های اخیر اجرا شد و نرخ پایین تر دکل های حفاری به معنای آن است که شرکتها می توانند با پول خود اقدامات بیشتری انجام دهند.

طبق دورنمای 2019 وود مک کنزی، انتظار می رود در سال 2019 شمار پروژه های جدید نفت و گاز به 50 مورد در مقایسه با 40 مورد در سال 2018 و 10 مورد در سال 2015 برسد. پروژه های بزرگ معادل بیش از 50 میلیون بشکه نفت یا گاز دارند.

بسیاری از پروژه های جدید حول گاز خواهند بود و رکورد بالایی پروژه های LNGدر سال 2019 چراغ سبز می گیرند.

بر اساس گزارش رویترز، پروژه های LNG فراوری 100 تریلیون فوت مکعب گاز را هدف گرفته اند که بالاتر از 80 تریلیون فوت مکعب گاز در سال 2019 و 32 تریلیون فوت مکعب گاز در سال 2017 است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پروژه های جدید نفت و گاز 5 برابر می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروژه های جدید نفت و گاز 5 برابر می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید