واکنش الکاظمی به حمله داعش علیه الحشد الشعبی در صلاح الدین

به گزارش وبلاگ ستاره، نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق، عملیات تروریستی علیه الحشد الشعبی را تلاش ناکام برای سوء استفاده از درگیری های سیاسی جاری کشور دانست.

واکنش الکاظمی به حمله داعش علیه الحشد الشعبی در صلاح الدین

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ستاره، مصطفی الکاظمی نخست وزیر مامور تشکیل کابینه عراق در واکنش به حمله تروریستی بامداد امروز (شنبه) علیه نیروهای الحشد الشعبی در مناطق مکیشیفه و بلد واقع استان صلاح الدین بیانیه ای صادر کرد.

در این بیانیه که نسخه ای از آن در پایگاه خبری السومریه منتشر شد، آمده است: در نهایت تاسف و افتخار خبر شهادت شماری از قهرمانان الحشد الشعبی را که در حال دفاع از وطنشان در مقابل داعش در مناطق مکیشیفه و بلد در شمال بغداد بودند، دریافت کردیم.

الکاظمی در ادامه ضمن تسلیت به ملت عراق و خانواده های این شهدا، گفت: ما به آنها قول می دهیم و می گوییم که گروه های تروریستی را به هرکجا که فرار کرده اند، تعقیب خواهیم کرد و پایان آنها به دست فرزندان عراق و قهرمانان ما در نیروهای مسلح و الحشد الشعبی نزدیک خواهد بود.

وی افزود: این عملیات تروریستی که گروه های تروریستی جنایتکار انجام دادند، تلاشی ناکام برای بهره برداری از درگیری های سیاسی است که مانع تشکیل دولت و انجام وظیفه ملی آن در حمایت از امنیت شهروندان و پیگرد تروریسم در کشور نیز هست.

وی در ادامه خواستار مسئولیت پذیری بیشتر در قبال پرونده تشکیل دولت به دور از روحیه انحصارطلبی و سهم خواهی شد.

در پی حمله صبح امروز داعش از چند محور به استان صلاح الدین در عراق دست کم 9 نیروی الحشد الشعبی به شهادت رسیدند و 10 نفر زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم گزارش شده است.

در پی این حمله تروریستی، نیروهای امنیتی ازجمله نیروهای الحشد الشعبی، مناطق درگیری را محاصره کردند و تدابیر امنیتی در مناطق استراتژیک این استان از جمله سامرا و بیجی تشدید شد.

در همین ارتباط، اداره اطلاع رسانی در الحشد الشعبی، گفت که حملات داعش همچنان در مکیشیفه، تل الذهب، یثرب، مطیبیجه و الدور ادامه دارد و نیروهای الحشد در حال کنترل اوضاع هستند و با رسیدن کمک های هوایی و زمینی، در حال حاضر مناطق مورد حمله تحت محاصره درآمده است و عملیات با تعقیب عناصر داعش ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "واکنش الکاظمی به حمله داعش علیه الحشد الشعبی در صلاح الدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش الکاظمی به حمله داعش علیه الحشد الشعبی در صلاح الدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید