نیروهای حفتر: نبرد طرابلس را تا چند روز دیگر یکسره می کنیم

به گزارش وبلاگ ستاره، نیروهای تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر که طی روزهای گذشته شکست سنگینی را در ساحل غربی با واگذاری شهرهای آن منطقه به دولت وفاق ملی لیبی متحمل شدند می گویند که ظرف فقط چند روز آینده نبرد طرابلس را به نفع خود یکسره می کنند.

نیروهای حفتر: نبرد طرابلس را تا چند روز دیگر یکسره می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ستاره، سرتیپ خالد المحجوب یک فرمانده تشکیلات موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر گفت که نیروهای هوایی ارتش ملی لیبی ضرباتی قوی به شبه نظامیانی که از چاد آمده بودند، وارد کرد.

المحجوب در اظهاراتی تلویزیونی دولت وفاق ملی لیبی را وابسته به اخوان المسلمین خواند و گفت: گروه اخوان پس از ناکامی و تحمل شکست سنگین هم اکنون در صدد جلب شمار بیش تری مزدور برای مقابله با ارتش لیبی و گشودن یک خط هوایی برای به خدمت دریافت مزدوران سوری و مزدوران اردوغان است.

او با اشاره به پیروزیت نیروهای حفتر در سرنگونی بیش از پنجاه فروند هواپیمای شناسایی گفت که دولت وفاق ملی لیبی تلاش می کند خودروها و هواپیماهای جدیدی از ترکیه بگیرد تا خساراتی را که توسط ارتش ملی لیبی متحمل شده است، جبران کند.

المحجوب با بیان اینکه ارتش ملی لیبی به عمق شهر طرابلس نفوذ کرده است، گفت: هر لحظه نبرد پایتخت با پیروزیت نیروهای ارتش ملی لیبی به پایان خواهد رسید و طی چند روز آینده نبرد یکسره خواهد شد و پیروزی بزرگ را در پی خواهد داشت.

دولت وفاق ملی لیبی مستقر در طرابلس، پایتخت این کشور در غرب، پس از درگیری های شدید روز دوشنبه گذشته توانست شبه نظامیان شرق لیبی موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر را از شهرهای ساحل غربی لیبی بیرون کند.

از سوی دیگر احمد المسماری سخنگوی شبه نظامیان شرق لیبی موسوم به ارتش ملی تحت رهبری خلیفه حفتر روز پنجشنبه از جنگ تمام عیار با ترکیه در تمامی عرصه های زمینی، هوایی، دریایی و الکترونیکی خبر داد.

نیروهای شرق لیبی تحت حمایت عربستان، امارات و مصر هستند.

علی السعیدی عضو مجلس تحت سیطره خلیفه حفتر، پیشتر گفته بود که عقب نشینی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از شهرهای رقدالین، الجمیل والعسة واقع در غرب این کشور به منظور حفط این شهرها و جلوگیری از تخریب آنها اجرا شده است و نیروهای حفتر به این تجاوزها پاسخ خواهند داد.

از زمان سرنگونی حکومت معمر قذافی رهبر سابق لیبی در سال 2011، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست فایز السراج در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه نظامیان ارتش ملی لیبی را حمایت می کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین 1398 با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه نظامیان متحد با آن روبرو شده و تا به امروز پیروز نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "نیروهای حفتر: نبرد طرابلس را تا چند روز دیگر یکسره می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای حفتر: نبرد طرابلس را تا چند روز دیگر یکسره می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید