علی نژاد: هدف شان بعد از مسابقات باشگاهی، فوتبال ملی ما بود، برای فوتبال مان برنامه ریزی شده است

به گزارش وبلاگ ستاره، مهدی علی نژاد، سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اعتقاد دارد که برای فوتبال ایران برنامه ریزی صورت گرفته است.

علی نژاد: هدف شان بعد از مسابقات باشگاهی، فوتبال ملی ما بود، برای فوتبال مان برنامه ریزی شده است

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ ستاره، مهدی علی نژاد، سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در نشست کمیسیون روابط عمومی فدراسیون های ورزشی گفت: کشور در شرایط ویژه ای واقع شده است و آثارش به ورزش هم رسیده است. دشمن تمام عرصه ها را تنگ کرده است. در مواقعی که اوضاع مناسب بوده است و در گذشته تمام مقاصد و خواسته های خارجی ها را اجرا می کردند.

وی با اشاره به مسئله سلب میزبانی از تیم های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا، گفت: برای فوتبال هم برنامه ریزی شده است. ارشدترین فرمانده نظامی ما به شهادت رسیده و هواپیما هم سقوط کرده است، در نتیجه بستر مناسبی برای فشار زیاد شده است.

علی نژاد ادامه داد: کمیته مسابقات AFC روز جمعه نامه زد و تصمیم گرفت که مسابقات خانگی در مرحله پلی آف و گروهی در ایران برگزار نشود. جمع بندی همان روز این شد که ما با این شرایط در لیگ قهرمانان شرکت نکنیم. 36 سال چنین تصمیمی صورت نگرفته بود. باشگاه ها هم با تصمیم اتخاذ شده موافق بودند.

سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان مطرح کرد: ما پس از نامه کمیته مسابقات کنفدراسیون آسیا دو سه نامه به فیفا و AFC زدیم. سیاست ما اعلام رسمی مقاومت بود. خوشبختانه همه پای کار این تصمیم بودند و از این سیاست دفاع کردند. متأسفانه هدف شان بعد از مسابقات باشگاهی، فوتبال ملی ما بود. متأسفانه برخی ها اخبار را برای کشورهای بیگانه ارسال می کردند، چه ایرانی داخل ایران و چه ایرانی خارج از ایران که برای خارجی ها کار می کنند.

وی همچنین شرح داد: پس از این اتفاقات قرار شد شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیا با شیخ سلمان صحبت کند. ما روز دوشنبه نامه جدیدی دریافت کردیم که براساس آن، کمیته اجرایی نظریه کمیته مسابقات را تأیید کرد. اما دو پیشنهاد داد تا اگر موافق بودیم، دوباره در AFC صحبت کنیم. اول اینکه پلی آف در بیرون از ایران برگزار شود، دوم اینکه ناظر بفرستند تا شرایط را ببینند و سپس تصمیم گیری کنند. ما این پیشنهادها را نپذیرفتیم، چون در قضیه عربستان هم همین اتفاق افتاده بود.

علی نژاد با تأکید بر اینکه در کشور ما امنیت وجود دارد، خاطرنشان کرد: مسئولان AFC سه شنبه امارات را به عنوان میزبان پلی آف معرفی کردند و گفتند که پول داوران و همچنین 100 هزار دلار را می دهند. آنها در تمام نامه ها هم گفته بودند باید شرایط امنیتی بررسی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "علی نژاد: هدف شان بعد از مسابقات باشگاهی، فوتبال ملی ما بود، برای فوتبال مان برنامه ریزی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علی نژاد: هدف شان بعد از مسابقات باشگاهی، فوتبال ملی ما بود، برای فوتبال مان برنامه ریزی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید