عراق، افشاگری ائتلاف مالکی درباره هدف خطرناک واشنگتن، تاکید یک نماینده مجلس بر ادامه اعتراضات علیه حضور آمریکا

به گزارش وبلاگ ستاره، یک عضو فراکسیون پارلمانی صادقون تاکید نمود تظاهرات در برابر سفارت آمریکا، در صورتی که آمریکا دست از جنایات خود در عراق برندارد، آخرین تظاهرات نخواهد بود.

عراق، افشاگری ائتلاف مالکی درباره هدف خطرناک واشنگتن، تاکید یک نماینده مجلس بر ادامه اعتراضات علیه حضور آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ستاره، حسن سالم امروز پنجشنبه به شبکه السومریه گفت تظاهرات در برابر سفارت آمریکا، بیانگر خشم ملت عراق از جنایات دولت آمریکاست.

وی اضافه نمود این خشم و انزجار مردمی پیغام مردم و فرزندان حشد است و اولین و آخرین نخواهد بود در صورتی که آمریکا به جنایات خود علیه ملت عراق و نیروهای امنیتی که حشد شعبی یکی از آنهاست، انتها ندهد.

نماینده ائتلاف دولت قانون : آمریکا خواستار بازگرداندن عراق به بند هفتم منشور سازمان ملل است

یک عضو ائتلاف دولت قانون به رهبری نوری المالکی نخست وزیر اسبق عراق تاکید نمود ایالات متحده آمریکا برای بازگرداندن عاق تحت بند هفتم منشور سازمان ملل متحد کوشش می نماید تا آن را تحت قیمومیت قرار دهد. علی البعیجی امروز پنجشنبه گفت بازگرداندن عراق تحت بند هفتم منشور سازمان ملل هدفی است که آمریکا در حال حاضر دنبال می نماید و این طرح این کشور است، زیرا آمریکا به خوبی فهمیده است که تمام طرح های قبلی اش در عراق شکست خورده است.

وی اضافه نمود همه گروه های سیاسی ملی باید در یک سنگر واحد برای به شکست کشاندن این طرح خطرناک آمریکا قرار گیرند. البعیجی گفت پس از آنکه حشد شعبی و دیگر نیروهای مسلح عراق، طرح داعشی آمریکایی را در عراق به شکست کشاندند، آمریکا امروز به شیوه های مختلف برای اجرای طرح توطئه آمیز خطرناکی کوشش می نماید که هدف از آن ویران کردن عراق است.

عضو ائتلاف دولت قانون خاطر نشان کرد آمریکا شکست مفتضحانه ای در اجرای طرح شوم خود متحمل شده است و امروز با تمام توان و امکانات خود برای ویران کردن عراق استفاده می نماید و از تمام شیوه ها استفاده می نماید، زیرا نمی خواهد خواستار رشد و پیشرفت عراق نیست و دوست ندارد عراق نقش پیشتازانه ای در منطقه ایفا نماید.

عراق در سال 2017 میلادی از تحت بند هفتم منشور سازمان ملل متحد خارج و به بند ششم تبدیل شد که بر باقی ماندن هیئت نمایندگی سازمان ملل برای کنترل و ثبت ملاحظات تصریح می نماید.

شروع فعالیت کنسول جدید ترکیه در بصره

خبر دیگر اینکه شبکه الفرات گفت کنسول جدید ترکیه در بصره، ماموریت خود را شروع کرد.

بر اساس این گزارش، حسن الجنابی سفیر عراق در ترکیه با اوزون ارمان کنسول جدید ترکیه ملاقات کرد که طی آن روابط دوجانبه میان دو کشور آنالیز شد. وزارت خارجه عراق در بیانیه ای گفت حسن الجنابی سفیر جمهوری عراق در ترکیه، میهمیت اوزون ارمان سرکنسول ترکیه را به مناسبت شروع ماموریتش در بصره به حضور پذیرفت.در این ملاقات، دو طرف به تبادل نظرات درباره استحکام روابط میان دو کشور و راه های توسعه آن پرداختند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "عراق، افشاگری ائتلاف مالکی درباره هدف خطرناک واشنگتن، تاکید یک نماینده مجلس بر ادامه اعتراضات علیه حضور آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، افشاگری ائتلاف مالکی درباره هدف خطرناک واشنگتن، تاکید یک نماینده مجلس بر ادامه اعتراضات علیه حضور آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید