سیاست وزارت بهداشت حمایت از بخش خصوصی است

به گزارش وبلاگ ستاره، وزیر بهداشت گفت: سیاست کلی وزارت بهداشت، حمایت از بخش خصوصی در حوزه سلامت است، چون اعتقاد داریم که اگر از بخش خصوصی حمایت نکنیم، به بخش دولتی، فشار مضاعفی وارد می شود و سرمایه گذاری های بعدی در این حوزه انجام نخواهد شد.

سیاست وزارت بهداشت حمایت از بخش خصوصی است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ ستاره، سعید نمکی وزیر بهداشت، در نشست با جمعی از کنندگان بیمارستان های خصوصی تهران گفت: یکی از مسائل ما این است که تامین اجتماعی اقدام به توسعه تخت های بیمارستانی و سرمایه گذاری مناسبی در حوزه سلامت نکرده است و نمی توانیم به بیش از 40 میلیون بیمه شده تامین اجتماعی، خدمات مورد نیاز را ارائه ندهیم.

وی اضافه کرد: اعتقاد داریم که بخش خصوصی را به گونه ای حمایت کنیم که احساس نکند دولت، رقیب او است بلکه دولت، با او همراه است و باید بتوانیم فضایی ایجاد کنیم که خرید راهبردی خدمات با رقابت بخش خصوصی، شکل بگیرد و سرمایه گذاری در این بخش، تقویت شود.

وزیر بهداشت گفت: سیاست کلی وزارت بهداشت، حمایت از بخش خصوصی در حوزه سلامت است، چون اعتقاد داریم که اگر از بخش خصوصی حمایت نکنیم، به بخش دولتی، فشار مضاعفی وارد می شود و سرمایه گذاری های بعدی در این حوزه انجام نخواهد شد.

وزیر بهداشت یادآور شد: برخی از شیوه ها و منش ها باعث شد جامعه پزشکی در مظلومیت معنوی قرار گیرد و بیشتر رسانه ها، فقط به بحث نصب کارتخوان در مطب های پزشکان می پردازند، اما از پرداختن و نشان دادن مطب پزشکی که در آن پرداخت ویزیت برای بیماران الزامی نیست و یا از پرداختن به خدمات جامعه پزشکی در بحران ها و بلایای طبیعی، دوری می کنند.

نمکی گفت: در مورد تعرفه، سال گذشته تمام تلاش خود را کردیم تا بحث تعرفه های خدمات پزشکی، در آخرین روز اسفند 97 تصویب شود و از اوایل امسال، قابل اجرا باشد که ناشی از همدلی وزارت بهداشت و بخش خصوصی بود. البته سال گذشته تعرفه بخش خصوصی و دولتی، متفاوت دیده شد.

وی اضافه کرد: در سیلاب های گسترده امسال و همه بحران ها و بلایای طبیعی کادر بهداشتی و درمانی اعم از پزشک، پرستار، بهورز، ماما، نیرو های اورژانس و سایر نیروها، جان فشانی و از خودگذشتگی کردند، اما برخی افراد در قبال این خادمان مردم، بی انصافی می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سیاست وزارت بهداشت حمایت از بخش خصوصی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیاست وزارت بهداشت حمایت از بخش خصوصی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید