رئیس جمهوری موقت بولیوی نامزد انتخابات آینده می گردد

به گزارش وبلاگ ستاره، رئیس جمهوری موقت بولیوی گفت، در انتخابات آینده که تکرار انتخابات مناقشه برانگیز اکتبر گذشته است، نامزد خواهد شد.

رئیس جمهوری موقت بولیوی نامزد انتخابات آینده می گردد

به گزارش وبلاگ ستاره، به نقل از خبرگزاری رویترز، در جریان انتخابات ریاست جمهوری اکتبر 2019 در بولیوی که به پیروزی اوو مورالس منجر شد، اعتراضات مردمی و تهدید نیروهای مسلح او را واداشت تا استعفا داده و کشورش را به مقصد مکزیک و سپس آرژانتین ترک کند.

جینین آنی یز، رئیس جمهوری موقت بولیوی که از سناتورهای سابق است، با وجود اینکه پیشتر تاکید داشت در انتخابات شرکت نخواهد کرد، در مراسمی در لاپاز از برنامه های جدیدش سخن گفت. او میخواهد رای دهندگان و کشوری را که با تحولات سیاسی اخیر عمیقا چند دسته شده است، متحد کند.

آنی یز در گردهمایی حزبش موسوم به سوسیال دموکراتیک گفت: رای دهندگان پراکنده و نامزدهایی که نمی توانند بولیوی ها را گردهم آورند، من را به این تصمیم واداشتند. ما به تصمیم کسانی که هنوز ملحق نشده اند احترام می گذاریم و به آن ها اطمینان می دهیم که درها برای پیوستن به این جبهه گسترده و متنوع که می خواهد برای همه کار کند، باز است.

جینین آنی یز ریاست جمهوری را نوامبر گذشته با استناد به بندی در قانون اساسی که او را نفر دوم کشور می کرد، به دست گرفت. بعد از مورالس، معاون او و دیگر قانونگذاران از حزب سوسیالیستش هم استعفا داده بودند. دولت موقت محافظه کار آنی یز به شدت از سیاست های دوره مورالس دوری نموده و انتقاداتی از جمله قطع روابط با متحدان سنتی مانند کوبا و ونزوئلا و اصلاح پیمان های گسسته با ایالات متحده را به وجود آورده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "رئیس جمهوری موقت بولیوی نامزد انتخابات آینده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهوری موقت بولیوی نامزد انتخابات آینده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید