دانشمندان:رشد جنین در رحم مصنوعی ظرف یک دهه آینده ممکن می گردد

به گزارش وبلاگ ستاره، تهران - خبرنگاران - دانشمندان غربی ادعا می نمایند که تا ده سال آینده قادر خواهند بود برای رشد جنین انسان از تکنولوژی بالای رحم های مصنوعی، استفاده نمایند.

دانشمندان:رشد جنین در رحم مصنوعی ظرف یک دهه آینده ممکن می گردد

به گزارش روز آدینه روزنامه انگلیسی مترو، پزشکان بیمارستان اطفال فیلادلفیا برای آزمایش رشد جنین انسان در رحم های مصنوعی طی دو سال آینده، با اداره غذا و داروی آمریکا وارد مذاکره شده اند.

کارلو بولتی از پزشکان دانشگاه ییل آمریکا سال گذشته در تبادل نظر با مجله Vice گفته بود که در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش های بالینی، رحم های مصنوعی در عرض ده سال آماده استفاده خواهند بود.

هرچند هواداران چنین طرحی آن را به نفع مادر و نوزاد تلقی می نمایند اما زاد و ولد ماشینی چالش های اخلاقی بی شماری را به همراه دارد. دانشمندان غربی سال هاست که رویای دخالت در خلقت خداوند را در سر دارند؛ هراز گاهی مدعی کشف راهی برای مقابله با پیری و مرگ می شوند و این بار نیز بحث از پرورش جنین های انسانی در آزمایشگاه و به طور ماشینی به میان آورده اند. این که چقدر می توان روی عملی شدن این ایده حساب کرد روشن نیست اما به هرروی چنین چیزی با از بین بردن پیوند میان مادر و نوزاد، اندک پیوندهای معنوی و اخلاقی باقی مانده در انسان مدرن را نیز از هم خواهد گسست.

علمی**9418**1485

منبع: ایرنا

به "دانشمندان:رشد جنین در رحم مصنوعی ظرف یک دهه آینده ممکن می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشمندان:رشد جنین در رحم مصنوعی ظرف یک دهه آینده ممکن می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید