حکمتیار: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید مجددا برگزار گردد

به گزارش وبلاگ ستاره، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رهبر حزب اسلامی افغانستان در واکنش به اعلام نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری، گفت که این نتیجه برای او قابل پذیرش نیست و باید انتخابات مجددأ برگزار گردد.

حکمتیار: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید مجددا برگزار گردد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ ستاره، گلبدین حکمتیار، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و رهبر حزب اسلامی افغانستان در واکنش به اعلام نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری، گفت که این نتیجه برای او قابل پذیرش نیست و باید انتخابات مجددأ برگزار گردد.

حکمتیار که امروز (چهارشنبه، 30 بهمن) در یک نشست خبری در کابل سخن می گفت، غنی را به تقلب در انتخابات ششم ماه میزان متهم کرد و گفت که اعضای کمیسیون های انتخاباتی مرتکب خطاهایی شده اند. وی خواهان محاکمۀ این اعضا شد.

وی اضافه کرد: انتخابات ریاست جمهوری باید مجددأ تحت نظر یک حکومت بی طرف و یک کمیسیون مستقل برگزار گردد.

حکمتیار همچنین گفت که در این راستا با سیاسیون، احزاب سیاسی و شماری از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در حال رأیزنی است.

وی با بیان اینکه هوادار ایجاد حکومت موازی نیست، ادامه داد: برای ایجاد حکومت متشکل از همه از جمله طالبان استقبال می کنیم. حکومت کنونی هم در برابر صلح و هم در برابر برگزاری انتخابات شفاف مانع است.

به گزارش فارس، کمیسیون مستقل انتخابات، روز گذشته نتیجۀ نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام نمود. برمبنای این نتیجه، اشرف غنی دوباره برندۀ این انتخابات اعلام شده است.

اما عبدالله عبدالله این نتیجه را نپذیرفت و گفت که حکومت فراگیر ایجاد می نماید - حکومتی که امروز ژنرال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی گفت که مردم ولایات شمال آمادۀ معرفی والی ها برای ولایت های خود باشند.

همزمان با این، رحمت الله نبیل، نامزد دیگر انتخابات ریاست جمهوری نیز نتیجۀ اعلام شده از سوی کمیسیون انتخابات را رد نموده است.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "حکمتیار: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید مجددا برگزار گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حکمتیار: انتخابات ریاست جمهوری افغانستان باید مجددا برگزار گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید