بیمه ایران نگاه ویژه به آموزش عالی کشور داشته باشد

به گزارش وبلاگ ستاره، معاون اداری، مالی وزارت علوم گفت: وزارت علوم بیشترین همکاری را با بیمه ایران داشته است. تقاضای ما از بیمه ایران این است که با نگاهی ویژه خدمات خود را به آموزش عالی ارائه کند.

بیمه ایران نگاه ویژه به آموزش عالی کشور داشته باشد

به گزارش گروه دانشگاه وبلاگ ستاره، به نقل از وزارت علوم، نشست امضای تفاهم نامه همکاری مشترک میان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و بیمه ایران، با حضور محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، اباصلت خراسانی، مدیر کل امور اداری و پشتیبانی وزارت علوم، محمد رضایی، مدیرعامل بیمه ایران؛ سید محمد ناصر مبرقعی و رضا کاظمی، اعضای هیئت مدیره بیمه ایران، محمد زاهدنیا، معاون فنی بیمه ایران و جمعی از مسئولان وزارت علوم در محل این وزارت برگزار گشت.

در ابتدای این نشست محمد تقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم درخصوص امضای این تفاهم نامه گفت: بیمه ایران جزو اولین بیمه های کشور است. با توجه به همکاری های قدیمی، وزارت علوم بیشترین همکاری را با بیمه ایران داشته است. تقاضای ما از بیمه ایران این است که با نگاهی ویژه خدمات خود را به آموزش عالی ارائه کند. در این تفاهم نامه نکات خوبی وجود دارد و بخشی از اهداف همکاری های علمی- پژوهشی در آن لحاظ شده است.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به اینکه دانشگاه ها می توانند خدمات علمی و پژوهشی خوبی به بیمه ایران ارائه دهند گفت: همکاران و کارشناسان ستاد و دانشگاه ها قدم هایی را در این خصوص برداشته اند و در قالب این تفاهم نامه این اقدامات بیشتر از قبل خواهد شد. در حوزه کسب و کار ها هم بیمه ایران می تواند قدم های خوبی بردارد. اجرای تفاهم نامه هم برای وزارت علوم و هم برای بیمه ایران فرصت مناسبی می تواند فراهم کند.

در ادامه این نشست سید محمد ناصر مبرقعی، عضو هیئت مدیره بیمه ایران با تاکید بر اینکه یکی از سیاست های دکتر رضایی در دوران مدیریت، دسترسی آسان مردم به خدمات بیمه ایران است گفت: این تفاهم نامه متضمن رویکرد متفاوتی بین صنعت بیمه و دانشگاه خواهد بود. یکی از موارد توسعه در هر کشوری را ضریب بیمه در آن میدانند. این تفاهمنامه شروعی خوب برای گسترش فرهنگ بیمه در بین نخبگان دانشگاهی می تواند باشد. در بیمه ایران 12 هزار نماینده در حال فعالیت بوده که همگی آن ها فارغ التحصیل دانشگاه ها هستند. چون بیمه جزو بین رشته ای ها شناخته می شود، متقاضی برای آن از میان رشته های متفاوتی همچون اقتصاد وجود دارد و استقبال از آن نیز بسیار زیاد است.

وی خاطر نشان کرد: می خواهیم با کمک آموزش عالی، ضریب نفوذ بیمه در جامعه بیشتر شود.

در ادامه این نشست محمد رضایی، مدیرعامل بیمه ایران گفت: یکی از نشانه های توسعه یافتگی در هر کشوری، ضریب نفوذ بیمه در آن کشور است. ضریب نفوذ بیمه در کشور ایران 2.31 درصد است. این ضریب متاسفانه پایین است و باید به 7 درصد برسد. امیدواریم با امضای این تفاهم نامه در بخش های بیمه ای، آی. تی، آموزشی و… تحولاتی صورت بگیرد.

مدیرعامل بیمه ایران در پایان گفت: امیدواریم با کمک بخش های مختلف آموزش عالی، ضریب نفوذ بیمه در میان ایرانیان بیشتر شود. ما نیز به دنبال پاسخگویی به نیاز های بیمه ای آموزش عالی هستیم. از جمله این موارد می توان به بیمه عمر و بیمه زندگی اشاره کرد.

در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری مشترک به امضای معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و مدیرعامل بیمه ایران رسید. از جمله اهداف این تفاهم نامه می توان به همکاری های علمی، پژوهشی و ترویجی در حوزه تحقیق و توسعه هر دوطرف با تبادل اطلاعات جهت اجرای پروژه های پژوهشی، تحقیقاتی و کاربردی، حمایت بیمه ای بیمه ایران از اعضای هیئت علمی، اساتید، دانشجویان و مجموعه دانشگاهی کشور، استفاده از ظرفیت های موجود در وزارت علوم جهت گسترش و ترویج فرهنگ و امور بیمه ای به جامعه دانشگاهی، ایجاد کسب و کار بیمه ای برای دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی جویای کار و بررسی فرآیند شناسایی و ارزیابی ظرفیت های مشترک و حمایت بیمه ای از آن ها اشاره کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "بیمه ایران نگاه ویژه به آموزش عالی کشور داشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیمه ایران نگاه ویژه به آموزش عالی کشور داشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید