با ادامه واردات نفت از ایران، تغییری در بازار ایجاد نخواهد شد

به گزارش خبرنگاران، الکساندر نواک وزیر انرژی روسیه تاکید نمود تصمیم احتمالی چین در خصوص افزایش واردات نفت از ایران می تواند از آثار منفی تحریم های ضدایرانی بر بازار نفت بکاهد.

با ادامه واردات نفت از ایران، تغییری در بازار ایجاد نخواهد شد

وی گفت تعیین نیست که واکنش کشورهای وارد کننده نفت ایران در منطقه آسیا اقیانوسیه چگونه خواهد بود اما با تداوم جریان واردات نفت از ایران از جانب این کشورها تغییری در بازار ایجان نخواهد شد.

به گفته وزیر انرژِی روسیه این امر حتی در روابط تجاری آمریکا و چین نیز تاثیر می گذارد و در واقع مرحله دیگری از جنگ تجاری بین پکن و واشنگتن رقم می خورد.

روز چهارشنبه رئیس شرکت کشتیرانی تجارت انرژی چین (سی ام ای اس) گفت: صادرات نفت خام آمریکا به چین به طور کامل متوقف گردیده است. این درحالی است که جنگ تجاری بین 2 اقتصاد برتر دنیا، تاثیر منفی خود را بر این تجارت که به سرعت در حال رشد بود، نشان داده است.

در ماه های گذشته، واشنگتن و پکن تعرفه های واردات سنگینی را بر صدها کالا هم وضع کردند. هر چند هنوز صادرات نفت خام آمریکا به چین که تازه در سال 2016 شروع گردیده بود، شامل این تعرفه ها نگردیده است. در عین حال، واردکنندگان نفت چینی اخیرا از ثبت هرگونه سفارشی خودداری نموده اند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "با ادامه واردات نفت از ایران، تغییری در بازار ایجاد نخواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با ادامه واردات نفت از ایران، تغییری در بازار ایجاد نخواهد شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید