اعمال اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماندها در مکان های غیرمجاز

به گزارش وبلاگ ستاره، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران گفت: باتوجه به اینکه در شرایط فعلی حتی برخی پسماندهای خانگی هم می تواند حامل ویروس کرونا باشد، خواستار اعمال اشد مجازات قانونی برای تخلیه کنندگان پسماندها در مکان های غیرمجاز هستیم.

اعمال اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماندها در مکان های غیرمجاز

به گزارش وبلاگ ستاره، سعید محمودی اظهار کرد: یکی از اولویت های گشت و پایش های محیط زیست استان تهران در شرایط فعلی در کنار سایر مأموریت ها و وظایف ذاتی، نظارت بر شیوه صحیح مدیریت پسماندها و پایش دقیق حوزه استحفاظی شهرستانهای استان به منظور کنترل و جلوگیری از هرگونه رهاسازی و تخلیه پسماندها در محیط های طبیعی، اطراف جادهها و مکانهای غیر مجاز است.

وی با تاکید بر اینکه درحال حاضر هرگونه زبالهای می تواند به نوعی زباله خطرناک باشد، گفت: هرچند توصیه های بهداشتی مکرر تاحدی باعث شده که شهروندان حساسیت بیشتری نسبت به ویروس کرونا داشته باشند اما باید این نکته را هم مد نظر قرار داد که برخی بیماران کرونایی در منزل قرنطینه می شوند و برخی هم دوران نقاهت را در منزل سپری می کنند و در این شرایط امکان بی خطرسازی پسماندهای تولیدی در خانه وجود ندارد و برخی از پسماندهای حاصل از نگهداری این بیماران ممکن است با پسماندهای عادی مخلوط شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه بر این اساس نظارت ها درخصوص مدیریت پسماندها با حساسیت و دقت بیشتری از سوی محیط زیست انجام می شود، اظهار کرد: درصورتی که مأموران محیط زیست در گشت و پایش های خود با تخلیه کنندگان پسماندها چه عادی و چه پزشکی در محیط های غیرمجاز روبرو شوند و یا درصورت مشخص شدن اینکه این پسماندهای رها شده مربوط به کدام مرکز درمانی و یا چه کسی است، قطعا برخورد محیط زیست قهری، قانونی و با درخواست اشد مجازات قانونی همراه خواهد بود.

محمودی شرح داد: در شرایط فعلی وظیفه قانونی و اخلاقی ما قطع زنجیره انتقال این ویروس و رعایت کامل ضوابط بهداشتی و قوانین محیط زیستی بویژه در حوزه مدیریت پسماندهاست و در این رابطه باید همه ما به فکر کاهش هرگونه فشار کاری از کادر درمان این بیماری و حفظ سلامت شهروندان باشیم.

وی از مسئولان حوزه مدیریت پسماندها بخصوص شهرداری ها و بخشداری های شهرستان های استان همچنین مراکز درمانی و بیمارستان ها و حاملان پسماندها نیز خواست تا ملاحظات و دقت خود را در این حوزه بیشتر و از بروز هرگونه تخلف احتمالی جلوگیری کنند.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران نیز از شهروندان خواست ضمن رعایت کلیه توصیه های بهداشتی به ویژه در مورد پسماندها ، هرگونه تخلف محیط زیستی بخصوص تخلیه پسماندها در مکان های غیر مجاز را با ذکر مستندات لازم و شماره خودرو حمل کننده به شماره تماس 1540 و یا شماره 09100123315 اطلاع دهند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعمال اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماندها در مکان های غیرمجاز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال اشد مجازات برای تخلیه کنندگان پسماندها در مکان های غیرمجاز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید