اعتراف مامور سابق سیا: کلینتون مانع کشتن بن لادن در 1998 شد

به گزارش وبلاگ ستاره، یک مامور سابق سیا در فیلمی مستند درباره حملات 11 سپتامبر گفت، این سازمان موقعیت اسامه بن لادن را پیش از این حادثه تعیین کرده بود اما بیل کلینتون به دلیل تلفات غیرنظامیان با کشتن او مخالفت کرد.

اعتراف مامور سابق سیا: کلینتون مانع کشتن بن لادن در 1998 شد

به گزارش وبلاگ ستاره، در این فیلم مستند موسوم به طولانی ترین جنگ، باب گرنی، رییس سابق منطقه اسلام آباد سیا می گوید، این سازمان در روز 20 دسامبر 1998 اطلاعاتی دریافت کرد مبنی بر این که اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده در قندهار افغانستان است.

به گفته گرنی، سیا که به دنبال استفاده از این اطلاعات و کشتن بن لادن بود، پیشنهاد به کار گیری بمبی را ارائه کرد که در خروجی محل سکونت بن لادن منفجر شود.

این مقام سابق سیا ادامه داد، در خصوص طرح این حمله با مقامات صحبت و نتیجه گیری شد که این حمله کاملا غیرممکن بوده و مقامات اظهار کرده اند که در صورت انجام آن، عوامل زندانی خواهند شد.

گرنی که توقف این حمله را با قانونی امضا شده از سوی بیل کلینتون، رییس جمهور وقت آمریکا مرتبط دانست، گفت، کلینتون از این حمله جلوگیری کرد.

این مستند همچنین شامل فایلی صوتی است که گفته می شود مربوط به کلینتون است. او در این فایل می گوید، بن لادن می تواند در فرصتی دستگیر شود. وی ادامه می دهد، می توان بر مبنای این اطلاعات بن لادن را کشت اما 300 زن و کودک نیز در این حمله کشته خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اعتراف مامور سابق سیا: کلینتون مانع کشتن بن لادن در 1998 شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف مامور سابق سیا: کلینتون مانع کشتن بن لادن در 1998 شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید