احتمال اعزام 4000 نظامی آمریکا به منطقه در بحبوحه اعتراضات عراق

به گزارش وبلاگ ستاره، شبکه فاکس نیوز به نقل از مقام های آمریکا اطلاع داد، در بحبوحه ناآرامی ها در عراق احتمال اعزام و استقرار 4000 نظامی دیگر این کشور به منطقه غرب آسیا طی چند روز آینده وجود دارد.

احتمال اعزام 4000 نظامی آمریکا به منطقه در بحبوحه اعتراضات عراق

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ ستاره، ساعتی بعد از اعلامیه بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) وزارت دفاع آمریکا درباره اعزام 750 سرباز آمریکایی به منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) در واکنش به حوادث عراق، یک رسانه آمریکایی از احتمال اعزام 4000 نظامی این کشور به منطقه ظرف روزهای آینده اطلاع داد.

با شدت دریافت احساسات ضد آمریکایی در عراق به دنبال حمله هوایی روز یکشنبه واشنگتن علیه سازمان الحشد الشعبی که روز سه شنبه به برپایی تظاهرات بزرگ مردم عراق مقابل سفارت واشنگتن در بغداد انجامید، وزیر دفاع آمریکا از اعزام 750 نظامی این کشور به منطقه اطلاع داد.

پیش از اظهارات وزیر دفاع آمریکا، بعضی مقام های این کشور به رسانه ها گفته بودند، پنتاگون میخواهد 700 نیروی نظامی دیگر در خاورمیانه (غرب آسیا) مستقر کند (جزئیات بیشتر).

در ادامه گزارش ها درباره تحرکات آمریکایی ها برای مقابله با اعتراضات ضد آمریکایی بعد از شهادت دستکم 28 نفر از نیروهای الحشد الشعبی و جراحت 51 نفر از آنها، یک رسانه نزدیک به دولت آمریکا و شبکه مورد علاقه دونالد ترامپ، از احتمال اعزام 4000 نظامی آمریکایی به منطقه اطلاع داده است.

شبکه فاکس نیوز در این گزارش به نقل از مقام های آمریکایی اطلاع داد، در بحبوحه ناآرامی های عراق، احتمال استقرار حدود 4000 نظامی دیگر آمریکایی در خاورمیانه (غرب آسیا) وجود دارد.

طبق این گزارش، پیشتر بیش از 100 تفنگدار دریایی آمریکا روز گذشته برای یاری به امنیت سفارت آمریکا در عراق وارد سفارتخانه شدند و به تیپ هشتاد و دوم لشکر ارتش آمریکا در کویت برای استقرار فوری در بغداد فرمان آماده باش داده شده است.

به مقام های این تیپ ویژه آمریکایی که دارای 4000 نیرو است، دستور داده شده است که طی روزهای آینده هر لحظه برای اعزام آمادگی داشته باشند.

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "احتمال اعزام 4000 نظامی آمریکا به منطقه در بحبوحه اعتراضات عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال اعزام 4000 نظامی آمریکا به منطقه در بحبوحه اعتراضات عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید