آلمان جدید استعفای وزیر کشور را خواهان شد

ائتلافی از گروه های متعلق به مهاجرین در آلمان اقدام اخیر وزیر کشور را در محکوم نکردن کامل اقدامات آشوبگرانه راست گرایان در این کشور محکوم کرد.

آلمان جدید استعفای وزیر کشور را خواهان شد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری دویچه وله، شبکه ای متشکل از بیش از 100 گروه و سازمان متعلق به مهاجران، اقلیت ها و خارجی ها در آلمان در نامه ای سرگشاده از هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان خواستند تا به خاطر این محکوم نکردن کافی از سمتش استعفا دهد.

این نامه که به امضای این ائتلاف موسوم به سازمان های آلمان جدید رسیده، وزیر کشور آلمان را متهم نموده که از اختیاراتش در راستای گسترش شکاف در جامعه استفاده می نماید.

در این نامه تصریح گردیده است: ما به عنوان شهروند نگران کشورمان هستیم. ما نگران هستیم زیرا افراطگران راستگرا خبرها را به خود اختصاص داده اند و بیرون کردن خارجی ها را فریاد می زنند که منظورشان ما هستیم. ما شوکه می شویم وقتی می بینیم عده ای دستشان را برای نشان دادن سلام هیتلری دراز می نمایند و ما را یاد این می اندازد که زمانی این کشور در متوقف کردن راست افراطی بازنده شد.

این گروه توضیح داد: ما و فرزندانمان نمی توانیم صرفا به خاطر ظاهرمان، اسممان و باورهایمان آزادانه و امن به هرجایی از این کشور برویم.

زیهوفر در تابستان جاری به دلیل تلاشهایش برای سخت تر کردن تدابیر مربوط به پذیرش مهاجران باعث بروز اختلاف در دولت آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان شد.

او متهم است که به صورت مکفی و درست خشونت های اخیرا منتسب به راستگرایان در آلمان را محکوم ننموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آلمان جدید استعفای وزیر کشور را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آلمان جدید استعفای وزیر کشور را خواهان شد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید